Navijačevo nasilje izbruhne, da se ustavi Everton proti Hajduku iz Splita, saj prihajajoči navijači mečejo stole in steklenice ter napadajo domače

Nogomet

Vaš Horoskop Za Jutri

Na tekmi Lige Evrope proti Evertonu proti splitskemu Hajduku je nocoj izbruhnilo nasilje navijačev, zaradi česar je bila igra prekinjena.

Hrvaški obiskovalci so poskušali priti na igrišče in v domači konec ter metali steklenice in stole proti nasprotnim navijačem.

Plamenišče je prišlo v 33. minuti, potem ko je Michael Keane vodil Toffees v vodstvo.

Sodnik Ivan Kruzliak je bil prisiljen ustaviti igro, saj so se policisti in redarji borili za pomiritev gostujočih navijačev.

Igra se je po treh do štirih minutah nadaljevala s hrvaškimi navijači, ki jih je obdržal stenski redar.

Navijači Hajduka so pri Goodisonu z 1: 0 skočili proti stevardom (Slika: Twitter/BCAFCBH)

Varnost in policija zapirajo navijače Hajduka iz Splita (Slika: PA)

Stevard je bil viden, ko je po izbruhu nasilja potegnil dečka z žogo iz Evertona v varnostne trenutke.

David Anderson iz NEWSAMja je dejal: 'Navijači splitskega Hajduka so popestrili nocojšnji spopad z Evertonom v Goodison Parku in zapeli od prvega piska.

'Toda vse je postalo grdo, potem ko je Michael Keane vodil Everton. Na oboževalce bluesa v njihovi bližini so začeli metati predmete, vključno s tem, kar je izgledalo kot sedež.

'To niso bili prizori, ki bi jih kdo želel videti na nogometnem igrišču.'

Navijače splitskega Hajduka zadržujejo policija in redarji (Slika: AFP)

David Maddock iz NEWSAMja je dodal: 'V skrajnem kotu je bilo plamenišče, vržene so bile rakete in celo iztrgan sedež.

'Navijači Splita so bili vso noč živahni, a UEFA bo to zagotovo raziskala.'

Poročevalec Liverpool Echa David Prentice je dejal: 'Skupina navijačev Splita je poskušala priti v Park End in jih je ustavil val oskrbnikov.

'Tudi policija je hitro prišla na kraj dogodka, vendar se je sodnik počutil prisiljenega, da prekine igro.

„Zaskrbljujoči prizori, vendar so jih redarji obravnavali zelo hitro in učinkovito. Zdi se, da je policija na vrhu, vendar gospod Kruzliak ne tvega. '

Navijači splitskega Hajduka se poskušajo prebiti skozi redarje (Slika: David Rawcliffe/Propaganda)

Mladega dečka z žogo varuje upravitelj, ki sledi nasilju množice (Slika: David Klein/Sportimage)

Rumeni zid oskrbnikov je nato obkrožil gostujoče navijače, da bi preprečil nadaljnje incidente in se je igra znova začela.

Everton je kmalu pred polčasom v prvi tekmi končnice lige Europa kmalu povišal na 2: 0.