Olimpijski plavalni junak Adam Peaty prikazuje impresivne sklece Supermana, ki so mu pomagali osvojiti zlato v Riu 2016

Drugi Športi

Vaš Horoskop Za Jutri

Plavalni junak britanskih olimpijskih iger Adam Peaty je v tej briljantni objavi na Instagramu pokazal svoje neverjetno moč pritiska na glavo.

datum izida filma joker uk

21-letnik iz Uttoxeterja je osvojil prvo medaljo Velike Britanije na olimpijskih igrah v Riu in s tem končal 28-letno čakanje na plavalno zlato moškega v Veliki Britaniji.

V videu, ki je bil posnet, ko je treniral pred igrami v Riu, je pokazal eksplozivno moč v rokah.

Peaty, posnet z zastavo Unije v ozadju, se počasi odriva od tal, preden ploska v zraku.

Peaty vzleti med pritiskom na moč

Pripravlja se na ploskanje v zraku

Pokaže svoje sposobnosti stiskanja

Adam Peaty slavi, ko je podrl svetovni rekord in osvojil zlato v finalu na 100 m prsno, moški

Peaty je bil daleč stran (Slika: AFP/Getty)

Šele ko je Adrian Moorhouse leta 1988 britanski moški osvojil olimpijski plavalni naslov, Peaty pa je zmagal na isti tekmi na 100 metrov prsno v svetovnem rekordu 57,13 sekunde in za več kot 1,5 sekunde.

Toda Peaty, ki ima za mentorico dvojno olimpijsko prvakinjo in štirikratno medaljo Rebecco Adlington, ki ga vodi njegov trener City of Derby Mel Marshall, ne bo počival na lovorikah.

Ko se je po zasluženem premoru vrnil na usposabljanje na šoli Repton in na univerzi Loughborough, se je že veselil izboljšanja uspešnosti.

Peaty, ki v petek nastopa v štafeti 4x100 m mešano, je rekla: 'Da, pripravljen sem. V Melu imam enega najboljših mentorjev na svetu. Bila je tam in storila vse.

'In veliko govorim z Becky. Bila je tam in storila vse.

'' S tem pa se ne bom zadovoljil. Potiskal bom naprej.

Adam Peaty slavi po tem, ko je podrl svetovni rekord in osvojil zlato v finalu na 100 m prsno za moške

Peaty je podrl svoj svetovni rekord (Slika: AFP/Getty)

'Prepričan sem, da to govori vsak zlati medalist, a jaz in Mel delujeva drugače, vedno stremim k odličnosti in samoizpopolnjevanju.

WhatsApp skrij zadnji viden

'Dobro bi bilo, če bi se vrnili v Repton, se vrnili v Loughborough in izbrali področja, ki jih lahko izboljšamo.

'Zaenkrat pa uživaj, pripravi ta štafeto in upam, da boš za ekipo GB dobil še eno dobro predstavo.'

Peaty se zdaj namerava preseliti iz družinskega doma, ki si ga deli z mamo Caroline in očetom Markom, ki sta bila v Riu, da bi ga spremljala skupaj s svojo punco Anno Zair, 19-letno študentko psihologije na univerzi Loughborough.

'Edini razlog, da se nisem umaknil, je bila zmagovalna formula,' je dejala Peaty, ki ni videla razloga za pretrese pri nastajanju Ria.

'Ne morem se nehati ščipati,' je v ponedeljek zjutraj na Twitterju zapisala Zair, potem ko se je prebudila in spoznala, da je njen fant olimpijski prvak.

Tudi Peatyjeva 74-letna babica Mavis Williams mora biti v neverju.

premijske obveznice pošta

Bil je šokiran, ko so njeni sledilci na Twitterju v nekaj urah prerasli iz več deset na tisoče in postali očiten zmagovalec v prijateljski bitki s svojo mamo.

In Peaty se veseli ponovne združitve s svojo varuško.

'Moja nan mi pomeni svet. Upam, da je ponosna, «je dodal.

'Ona je odlična varuška. Vedno je verjela tudi vame. Smešno se mi zdi, da se za to potegujejo, a takšna smo družina.

21-letnik je prevladoval od začetka do konca (Slika: AFP/Getty)

'Komaj čakam, da pridem domov k svoji varuški in jo močno objem.

'(Ampak) še vedno imamo delo in bomo nadaljevali z mešanico štafete.'

Britanijo so ostro kritizirali, ker je v Londonu 2012 osvojila le tri medalje, od katerih nobena ni zlata.

Toda dva sta bila na drugi noči plavalnega finala tu, Peaty je vodil, Jazz Carlin pa je dodal srebro na 400 m prosto.

Britanska ekipa ima priložnost za medaljo v mešani štafeti, ki ima dve dolžini vsakega udarca, zlasti pri Peatyju.

To je ena od številnih priložnosti za medaljo v bazenu, vendar nobena ni tako prikovana kot Peaty.

nedavne slike des o'connorja

Presenetil je celo samega sebe z zadnjim zadnjim časom, zaradi česar se je vprašal: 'Kje so vsi?'

Peaty je bil očitno najljubši igralec na svetovnih prvenstvih in edini človek v zgodovini, ki je plaval pod 58 sekund.

Peatyjevo zlato je prva medalja za ekipo GB iger (Slika: AFP/Getty)

V soboto je v svoji vročini izboljšal svoj svetovni rekord, dosegel je 57,55, v polfinalu pa je bil 0,07 počasnejši, saj se je najhitreje uvrstil.

In še hitreje je prišel do najvišje zmage.

pomen števila 30

Prvih 50 metrov je dosegel v 26,61, 0,08 pod svetovnim rekordom, viharna druga dolžina pa ga je povečala, da je zmagal v času, ki je bil še hitrejši, kot si je predstavljal.

Cameron van der Burgh iz Južne Afrike, prvak v Londonu 2012, je bil drugi v 58,69, Cody Miller iz ZDA pa tretji v 58,87.

Peaty je rekel: 'Dobro bi mi uspelo, da bi na tekmi padel pod 57,9, vendar me je to popolnoma razjezilo.

'V polfinalu sem ohladil glavo in nato spet potisnil naprej.

'(Toda) doslednost mi pomeni veliko več kot tisti enkratni časi.'

Adam Peaty tekmuje, da bi podrl svetovni rekord in osvojil zlato v finalu na 100 m prsno za moške

Peaty je vodil od začetka (Slika: AFP/Getty)

Peaty je v novem rekordnem času zahteval zlato (Slika: AFP/Getty)