Kdaj je moški finale Wimbledona 2018? Vse, kar morate vedeti pred Novakom Đokovićem proti Kevinu Andersonu

Tenis

Vaš Horoskop Za Jutri

Novak Đoković je z izjemnim maratonom v petih nizih proti Rafaelu Nadalu prišel do finala Wimbledona.

31-letni nekdanji prvak sveta se bo v nedeljski predstavi po zmagoviti zmagi 6-4 3-6 7-6 (11/9) 3-6 10-8, ki je trajala pet ur in četrt, pomerila s Kevinom Andersonom .

To je bil drugi najdaljši polfinale v zgodovini Wimbledona, ki je bil najdaljši za petami.

Medtem ko je bil v petek titanski spopad Andersona in Johna Isnerja, ki je trajal šest ur in 36 minut in je drugi silo moral odigrati v dveh dneh, bolj vaja pri zbiranju asov, je bila to klasika iz litega železa.

Novak Đoković slavi zmago v polfinalni tekmi (Slika: Reuters)

Đoković, ki je čez noč vodil za dva niza proti enemu, je izgubil živce, ko je četrti niz ušel in besno udaril lopar ob podplat čevlja.

Toda spet se je zbral, da je na 52. srečanju teh velikih tekmecev premagal izčrpanega Nadala.

kaj se je zgodilo leoni lewis

Tukaj je vse, kar morate vedeti pred nedeljskim finalom.

Kdaj je finale Wimbledona za moške?

Nedelja, 15. julij.

Koliko je ura?

Tekma se bo začela ob 14. uri.

Kevin Anderson slavi svojo epsko polfinalno zmago (Slika: Getty Images Europe)

Kako si ga lahko ogledam?

Zbiranje v živo bo na BBC One od 13. ure dalje in bo ob 13.55 prešlo na BBC Two pravočasno za prenos tekme v živo.